Brama przesuwna czy dwuskrzydłowa? Którą wybrać?

Jaką bramę wybrać? Czyli trudny wybór pomiędzy modelem przesuwnym, a dwuskrzydłowym

Jeśli mieszkach w domku lub właśnie planujesz przeprowadzkę, to z pewnością masz przed sobą dylemat dotyczący tego jaka brama najlepiej sprawdzi się na Twojej posesji. Spokojnie, wielu z nas każdego dnia staje przed tym dylematem, dlatego też postaramy się dzisiaj sprawdzić zalety i wady modeli dwuskrzydłowych i przesuwnych, co z pewnością pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Krótka charakterystyka

Nie ma nic dziwnego w tym, że chcesz wybrać najlepszy model, w końcu taki zakup to spora inwestycja, która ma Ci wygodnie służyć przez lata. Doskonale wiemy, że każde rozwiązanie ma jakieś ograniczenia, ale możesz je zminimalizować wybierając odpowiedni model dwuskrzydłowy lub przesuwny, który będzie pasował do kształtu i wielkości zarówno Twojego domu, jak i całej działki.

Brama dwuskrzydłowa

1. Zalety

Model ten charakteryzuje niska, w porównaniu do innych konstrukcji cena oraz prosty montaż. Co więcej, jest on również dużo bardziej uniwersalny, dzięki czemu może być montowany na większości posesji. Brama dwuskrzydłowa bardzo dobrze sprawdzi się również w przypadku krótkiego ogrodzenia lub na płaskim terenie.

2. Wady

Za wadę należy uznać dużą ilość miejsca, jakie zajmuje konstrukcja po otwarciu, na posesji. Niekomfortowa jest także konieczność ryglowania jej do gruntu. Należy również pamiętać, że model ten nie może być zamontowany na posesji, jeśli jej teren bardzo się wznosi lub gdy dom stoi za blisko płotu.

Brama przesuwna

1. Zalety

Jej największą zaletą jest to, że nie zajmuje miejsca na posesji, dzięki czemu możesz wygodnie zaparkować na podjeździe samochód. Jednak to nie wszystko, ponieważ model ten porusza się wzdłuż ogrodzenia, co sprawia, że można zamontować go bez względu na to jak ukształtowany jest teren podjazdu. W odróżnieniu od modelu dwuskrzydłowego przesuwny nie wymaga ryglowania po otwarciu.

2. Wady

Z pewnością należy do nich dużo wyższa cena, a także droższy, wymagający stworzenia odpowiedniego fundamentu montaż. Ograniczeniem jest także to, że furtka nie może znajdować się bezpośrednio przy bramie przesuwnej jeśli chcemy, żeby konstrukcja otwierała się w kierunku furtki.

Jak widać każde rozwiązanie ma jakieś wady i zalety, ważne jednak, aby decydując się na zakup konkretnej bramy wybrać taką, która będzie dobrze dopasowana do wielkości i możliwości Twojej działki.